خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲۳

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲۳

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۶/۲۳به امامت حجت الاسلام و المسلمین شیخعلی  امام جمعه موقت گلپایگان .

 

امام جمعه موقت گلپایگان:

هرجا کار انقلاب به بن بست رسید عاشورا و روضه سیدالشهدا کار گشا شد

امام جمعه موقت گلپایگان با یاداوری اینکه دشمن می خواهد بین مردم و حاکمیت و به خصوص نهادهای انقلابی همچون سپاه و بسیج فاصله بیاندازد، عنوان کرد: این اقدام انقلابی و رزمایش برای آنان غافلگیر کننده بود.

حجت الاسلام والمسلمین شیخعلی در نماز جمعه ی این هفته که در مصلای برگزار شد، اظهار داشت: هر گاه کار انقلاب به گمان برخی ها همچون خرداد ۴۳ و بهمن ۵۷ و یا فتنه ۸۸ به بن بست رسید و دشمن با تمام وجود به میدان آمده بود این روضه سیدالشهدا و عاشورا بود که کارگشا شد و مشکلات را حل کرد.

امام جمعه موقت گلپایگان با اشاره به فتنه و دشمنی های اخیر اقتصادی با ملت ایران، تصریح کرد؛ انشالله با دعای عزاداران حسینی و عنایت امام حسین این مشکل نیز برطرف شود.

وی با بیان اینکه در مکتب عاشورا یأس و ناامیدی راه ندارد، به رزمایش اخیر بسیجیان در سراسر کشور و استقبال پر شور جوانان و نوجوان اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شیخعلی با یاداوری اینکه دشمن می خواهد بین مردم و حاکمیت و به خصوص نهادهای انقلابی همچون سپاه و بسیج فاصله بیاندازد، عنوان کرد: این اقدام انقلابی و رزمایش برای آنان غافلگیر کننده بود.

امام جمعه موقت شهرستان با اشاره به مطالبه گری بسیج و سپاه مبنی بر مبارزه با فساد و مفسدین و مطالبه عدالت تصریح کرد؛ بسیج این توانمندی را دارد که اگر در عرصه ای حضور پیدا کند گره گشا باشد.

وی افزود؛ بسیج و بسیجی نیروی انقلاب و شاگردان مکتب عاشورا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخعلی در ادامه از مسئولان و دست اندرکاران هیأت درخواست کرد در امور عزاداری از فتوای مراجع خود تقلید کرده و از موازین شرعی تبعیت کنند.

امام جمعه گلپایگان همچنان به مسئولان یاداور شد؛ باید اگر می خواهند عده ای جوان جمع شوند و برای سیدالشهدا حرکتی انجام دهند گره گشا باشیم نه اینکه گره به کارشان بیاندازیم.

وی با بیان اینکه امام حسین برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، اظهار داشت: باید تا جایی که می توانیم به این وظیفه عمل کنیم.

حجت الاسلام شیخعلی با اشاره به افرادی که در این ایام دلسوز فقرا شده و درد مستمندان را سر می دهند، اعلام کرد؛ سالیانه در کشور میلیاردها تومان هزینه کنسرت ها و سفرهای این افراد می شود، اینها می توانند این هزینه را صرف فقرا کنند.

امام جمعه موقت گلپایگان، اضافه کرد: هزینه های نذورات اغلب از جیب همین افراد مستضعف تامین می شود.
وی در خاتمه به استعفا امام جمعه شهرستان در هفته گذشته و طوماری که برای حفظ ایشان در این جایگاه پر شد اشاره کرد و گفت؛ ایت الله طهماسبی عالمی عامل و یکی از نقاط امید ما در شهرستان بود که در برخورد با منکرات با هیچ شخصی شوخی نداشت‌.

 

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

راه های برقراری ارتباط با دفتر امام جمعه: آدرس : خیابان مسجد جامع مصلای بزرگ شهرستان شماره تلفن تماس های مردمی : 03157427777 شماره تلفن داخلی ارتباط با روابط عمومی و پشتیبانی سایت : 109 تلفکس : 03157421103
رفتن به بالا