خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۱۶

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۱۶

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۶/۱۶به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:

عمده ی مشکلات امروز کشور بخاطر فراموشی فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر است.

آیت الله سید علی طهماسبی خطیب جمعه ی گلپایگان در خطبه های این هفته ی نماز جمعه با بیان اینکه ترک امر به معروف و نهی از منکر برای جامعه بسیار خطرناک است ، با اشاره به بیانات رسول اکرم صلی الله علیه و آله اظهار داشت : مادامی که مردم امر به معروف و نهی از منکر کنند خدای متعال امور آنها را اصلاح خواهد کرد، اما اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود ، برکات از چنین مردمی برداشته می‌شود ، بعضی ها بر بعضی مسلط می شوند و نتیجه این می شود که آن بازاری بی رحم حتی به طفل شیرخوار هم رحم نمی کند و پوشک بچه را احتکار می کند.

وی با اشاره به روایتی از رسول خدا که فرمود خدای متعال به مومنی که دین نداشته باشد غضب خواهد کرد بیان کرد: منظور از مومنی که دین ندارد کسی است که نهی از منکر نمی کند.

امام جمعه ی گلپایگان تصریح کرد: عمده مشکلات امروز کشور ما اعم از مشکلات اقتصادی ،فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ،این است که ما این دو فریضه ی مهم را فراموش کرده ایم .

وی با بیان اینکه اصل هشتم قانون اساسی به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته است گفت: چهل سال از انقلاب اسلامی گذشته و ما نتوانستیم این اصل را در جامعه پیاده کنیم و نتیجه آن می شود که وقتی کالا گران می شود بسیاری از بازاریان کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار می کنند.

ایشان با عنوان اینکه دولت های ما خوب کار نکرده

اند خاطر نشان کرد : مگر مردم ما همان مردمی نیستند که در زمان هشت سال دفاع مقدس، غذای روی سفره خودشان را به جبهه ها می فرستادند ؟!

امام جمعه گلپایگان اضافه کرد : نباید فقط به مردم ایراد گرفت ، باید به خودمان هم ایراد بگیریم که ما نیز خوب کار نکردیم و خوب مردم را تربیت نکردیم ،ما برنامه های درستی برای مردم اجرا نکردیم.

خطیب جمعه ی گلپایگان یادآور شد: در ترکیه با بالا و پایین رفتن لیر، مردم خیلی همکاری کردند ، دلار های آمریکا را سوزاندند ، طلا ها و دلارهایشان را به لیر تبدیل کردند اما مردم ما چه کردند؟ تمام پول های خود را به دلار و طلا تبدیل کردند و وقتی که سایپا اعلام می کند که همان ماشینی را که مردم می گفتند قاتل است را پیش فروش می کند، میلیون ها نفر در سایت آن می روند و پنجاه هزار نفر ، برای ماشین بی کیفیتی مثل پراید و خانواده پراید ثبت نام می کنند.

وی با اعلام خطر  در خصوص  رباخواری بانک ها اظهار داشت : با وجود این که بسیاری از دلسوزان فریاد زدند کسی گوش نکرد ، چهل سال است که در بانک های جمهوری اسلامی ربا خواری می شود که نتیجه ی آن، این برآشفتگی اقتصادی می شود.

وی خاطرنشان کرد: خدا وعده داده که مال ربوی را نابود کند ، اما ما غفلت کردیم چون از دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر غافل شدیم ، و به درستی امر به معروف و نهی از منکر نکردیم .

امام جمعه ی گلپایگان عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر ما فقط به یک جلسه ختم شد و خروجی برای اصلاح جامعه ندارد حتی برای تصویب قانون لازم برای اجرای این دو فریضه کسی همت به خرج نداده است .

وی افزود: اگر بخواهیم جامعه ی ما اصلاح شود و اقتصاد ما درست شود ، باید با بانک های ربوی مبارزه کنیم ، بانک ها را اصلاح کنیم .

وی گفت: اقتصاددانان کشور معتقدند که معضل اقتصادی از طریق بانک ها به وجود آمده است چون اینها عامل خلق نقدینگی در کشورند و معضل کشور ما نیز نقدینگی است . بنابراین همه ی ما ، دولت ، مجلس و قوه ی قضاییه باید به امر به معروف و نهی از منکر برگردیم و این دو فریضه را احیا کنیم اگر این دو فریضه احیا شود مشکلات کشور برطرف خواهد شد .

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا