خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۶/۲به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:
شهید رجایی خالصانه روزی ۱۸ ساعت کار مفید، پربار و گره گشا همراه با تدبیر و برنامه ریزی انجام می داد.

آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه ی دوم نماز جمعه ی این هفته ی گلپایگان که در مصلای این شهرستان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهیدان والا مقام رجایی و باهنر، و تبریک هفته ی دولت و روز کارمند، گفت: ۳۷ سال از عروج ملکوتی این دو یار و همسنگر دیرینه می گذرد، دولتمردان ما همه ساله در این ایام باید زندگی سراسر افتخار این دو شهید عزیز را مطالعه کنند و رفتار خود را با آنان بتطییق دهند.

وی با اشاره به فرازی از سخنان معمار کبیر انقلاب که فرمود از هنگامی که رجایی مشغول دستفروشی بود تا وقتی که به ریاست جمهوری رسید، در روح و روانش هیچ گونه تغییری پیدا نشد، گفت: محمد علی رجایی در ایام نخست وزیری، بسیار ساده و قانع بود و ساختمان قدیمی بهارستان را به عنوان مکان نخست وزیری برگزید و اعتقاد داشت اگر محل کار تشریفاتی و رفاه زده باشد، بر خلق و رفتار آدمی تاثیر منفی می گذارد و او را اسیر پُست و مقام می سازد. غذای بسیار ساده می خورد و می گفت: برایش قابل تحمل نیست که مردم در فقر، محرومیت و ناداری زندگی کنند ولی خود از مزایای فزون تری برخوردار باشد. می گفت: اگر فارغ از دنیای رنج دیدگان زندگی کنیم، رنج آنان و دردها و آلامشان برای ما محسوس نخواهد بود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب ارزش ها بوده است، عنوان کرد: اگر ارزش ها از انقلاب ما جدا شود، انقلاب ما ارزشی نخواهد داشت.

وی افزود: ما نباید به اسم جمهوری اسلامی قناعت کنیم بلکه باید پیرو ارزش هایی که امام برای ما ترسیم کرده است، باشیم.

ایشان افزود: چرا باید در کشور ثروتمندی چون ایران، برخی محرومان، به نان شب محتاج باشند؟

  وی با اشاره به اعلام صندوق بین المللی پول مبنی بر جایگاه ۱۸ اقتصاد کشور ما در دنیا، بیان کرد: چرا در چنین کشوری، دولت برنامه ریزی نمی کند که فقر ریشه کن شود.

امام جمعه گلپایگان با تاکید بر اینکه باید فاصله طبقاتی در کشور کم شود، یاداور شد: عده ای در کشور برای خود زندگی اشرافی ترتیب داده اندکه متاسفانه تعدادی از آنان نیز از مسئولان هستند.
وی با اشاره به این نکته که سرمایه داشتن به خودی خود بد نیست، اظهار داشت:  به فرموده ی معمار کبیر انقلاب اسلامی، کسی که زندگی اش از متوسط مردم بالاتر است به درد مسئولیت در نظام اسلامی نمی خورد، زیرا چنین فردی به دنبال این است که سرمایه اش را اضافه کند و به فکر مردم مستضعف نیست.

خطیب جمعه ی گلپایگان با اشاره به اینکه رجایی اگر نمی توانست طرحی را عملی کند صادقانه به مردم می گفت، عنوان کرد: او هیچ گاه وعده های دروغین به مردم نمی داد و همواره گزارش درست به مردم اعلام می کرد.

وی افزود؛ دولتمردان در این روز باید به کارنامه عملکردشان نگاه کنند و ببینند از چه چیزهایی غفلت کرده اند.

امام جمعه گلپایگان در ادامه با انتقاد  از عملکرد دو شرکت خودرو سازی سایپا و ایران خودرو گفت: متاسفانه این دو شرکت با عرضه نکردن به موقع خودرو های تولیدی باعث گرانی بیش از حد خودرو ها شده اند، این ظلم به مردم است که خودرویی مثل پراید بیش از ۲۰میلیون تومان به آنها فروخته شود.

وی افزود: بهترین راه برای تعدیل قیمت خودرو های داخلی و ارتقای کیفیت آنها، واگذاری این دو شرکت به بخش خصوصی است.

 

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا