خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۶

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۵/۲۶به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

 

 

امام جمعه گلپایگان:
نباید فریب دولت های غربی را خورد/ شرکت های اروپایی یکی پس از دیگری در حال خارج شدن از طرح های کشور هستند
امام جمعه گلپایگان با یاداوری اینکه هر روز شرکت های اروپایی یکی پس از دیگری از طرح های کشور خارج می شوند، گفت: ما کی می خواهیم باور کنیم که هیچ گاه کشورهای غربی با ما همراه نخواهند شد؟
 آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه ی دوم نماز جمعه ی این هفته که در مصلای گلپایگان برگزار شد با بیان اینکه نباید فریب دولت های غربی را بخوریم، اظهارداشت: کشورهای اروپایی وعده های دروغ می دهند و برخی از مسئولان ساده لوح کشور را فریب می دهند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی علیه ایران امریکا و غرب دست در دست هم دارند، تصریح کرد: چند وقتی است که دولت امریکا از برجام خارج شده است این کشورها زبانی وعده می دهند ولی همچون زمان مصدق، روزی خنجر خود را به پشت ساده لوحان فرو خواهند کرد.

ایشان با تاکید بر لزوم اعتماد بر توانمندی داخلی و روحیه ی خودباوری و اعتماد به جوانان، خاطرنشان کرد: باید بیدار شویم و روحیه ی خودباوری که امام در ما ایجاد کرد را تقویت کنیم.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اعلام صندوق بین المللی پول مبنی بر اینکه ایران هم اکنون از نظر اقتصادی در جایگاه هیجدهم دنیا قرار دارد و تا سه سال آینده به جایگاه پانزدهم خواهد رسید، یاداور شد:  گزارش صندوق بین المللی پول که تحت نفوذ قدرت های بزرگ است نشان می دهد ایران تا سه سال آینده از کشورهایی همچون عربستان، اسپانیا و کانادا جلو خواهد افتاد.

وی در ادامه با با اشاره به ۲۸ مرداد سالروز کودتای امریکایی انگلیسی برای برگرداندن شاه خائن و  شکست دولت ملی در سال ۳۲ شمسی، عنوان کرد: این کودتا باید درس عبرتی باشد برای گروهای سیاسی که فریب دشمنان را نخورند.

ایشان با بیان اینکه مستکبران عالم همه با هم هستند، اضافه کرد: قدرت هایی که خود را دلسوز ملت ها نشان می دهند خنجر خود را به پشت ساده لوحانی که با آنها اعتماد کردند فرو می کنند.

امام جمعه گلپایگان یاداور شد: خیانت امریکا در سال ۳۲ شمسی امروز عبرتی برای ماست و دولت های اروپایی همان نقشی را ایفا می کنند که دولت امریکا در زمان مصدق ایفا کرد و امروز امریکا در نقش انگلیس آن روزها ظاهر شده است.

وی خاطرنشان کرد: آن زمان انگلیس تهدید نظامی و اقتصادی می کرد و بنادر جنوب را محاصره کرده بود تا دولت ایران نتواند نفت صادر کند، و  امریکا به دولت ساده لوح مصدق وعده های دروغین می داد ولی در طراحی و اجرای کودتا با هم بودند.

خطیب جمعه گلپایگان در ادامه با اشاره به ۳۰ مرداد سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست های اشغالگر و گرامیداشت روز مسجد، تصریح کرد: قدر مساجد را بدانیم چرا که مساجد سنگری است در مقابل هجمه های اعتقادی دشمن بر علیه جوانان ما.

امام جمعه گلپایگان با توصیف روز عرفه به عنوان روز نیایش و معرفت، جاودانگی و ابدیت و روز عشق و فرزانگی، به سنت قربانی کردن در روز عید قربان اشاره کرد و گفت: متاسفانه سنت قربانی کردن در بین مردم کم رنگ شده است.

وی از مردم در خواست کرد، چنانچه توان خرید یک گوسفند کامل را ندارند به صورت مشارکتی این عمل نیک که باعث دفع بلا و نزول رحمت الهی و بهره مندی فقرا از گوشت قربانی می شود را انجام دهند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به  26 مردادسالروز آغاز بازگشت افتخار افرین اولین گروه از آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی، بیان کرد: آزادگان عزیز ما گرچه جسمشان در بند بود اما هیچگاه روح و اندیشه ی بلندشان تسخیر دشمنان نشد. 

وی افزود: بر دستان همه ی آزادگان عزیز بوسه می زنیم که اینان وارثان شهیدانند، ماندند تا نام شهیدان را گرامی داشته و راه آنان را ادامه دهند.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا