خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۹

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۹

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۵/۱۹به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

 

امام جمعه گلپایگان
صنایع کوچک و متوسط باید احیا شود/  احیای صنایع کوچک و متوسط یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است
امام جمعه گلپایگان با اشاره به لزوم احیای صنایع کوچک و متوسط در کشور و شهرستان گلپایگان، تصریح کرد: احیای این صنایع باید یکی از برنامه های اساسی دولت در اقتصاد مقاومتی باشد.
 آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه ی دوم  نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان ایراد شد، با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت این صنایع، گفت: صنایع کوچک و متوسط در کشور ما یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان تاثیر این صنایع در اشتغال زایی جوانان و ایجاد درآمد، کمک به رشد کار آفرینی، مطرح کرد: صنایع کوچک به عنوان ستون فقرات کشورهای توسعه یافته محسوب می شوند.

ایشان در ادامه از فرماندار محترم، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئول اداره صنعت معدن و تجارت خواست برای رفع مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی شهرستان تلاش بیشتری کنند.

امام جمعه گلپایگان همچنین با اشاره به التهاب این روزهای بازار، بیان کرد: متاسفانه خود مردم و بازاریان به همدیگر  رحم نمی کنند و این یکی از مشکلات اساسی کشور است.

وی با اشاره به نهی احتکار در دین اسلام و دستورات امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر برای رسیدگی به اوضاع بازار، عنوان کرد: احتکار کالا توسط برخی افراد سودجو مایه ی ننگ دولتمردان و زمامداران است.

خطیب جمعه گلپایگان  ضمن گرامیداشت ۲۳ مرداد سالروز پیروزی قهرمانانه حزب الله در مقابل رژیم نامشروع صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه که به نام روز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است، با اشاره به  حمله ی وحشیانه ی جنگنده های سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی که منجر به شهادت بیش از چهل دانش آموز بیگناه شد، گفت: جوامع بین الملل چگونه می خواهند ننگ سکوت در مقابل این جنایت سبعانه را تحمل کنند؟

امام جمعه گلپایگان در ادامه با اشاره به سالروز ازدواج حضرت فاطمه ی زهرا( س) و امیرمومنان علی ( ع)، جوانان را به درس آموزی از این ازدواج مبارک دعوت کرد.

وی رعایت همتایی و همکفو بودن در ازدواج، هم سویی آرمان ها و عقاید، خواستگاری بدون تشریفات، رضایت داشتن کامل دختر از ازدواج، قناعت به داشته ها، مهریه سبک، عشق ورزی به همسر را از جمله درس های این ازدواج فرخنده دانست.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا