خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۲

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۲

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۵/۱۲به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان
مفسدان ملتهب کننده بازار ارز باید در چهار راه استانبول اعدام شوند
امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه پاکسازی جامعه از شر این مفسدان، خود انقلابی دیگر است، تصریح کرد: آقازاده ها گناهشان مضاعف است و باید در ابتدا اینها به سزای اعمالشان برسند.
 آیت الله سیدعلی طهماسبی در خطبه ی دوم نماز جمعه این هفته که در مصلای گلپایگان برگزار شد، با بیان اینکه مفسدان اقتصادی نباید در خلوت اعدام شوند، اظهار داشت: مردم می خواهند مفسدانی که التهاب در بازار ارز ایجاد کردند و مفسدفی الارض هستند قوه ی  قضائیه آنها را در چهار راه استانبول اعدام کند.

وی با یاداوری صبر و همراهی مردم در هشت سال دفاع مقدس و کنار آمدن با کمبودها و نداشته های کشور، گفت: مردم بی عدالتی، رانت خواری و فساد را تحمل نخواهند کرد.

خطیب جمعه ی گلپایگان با بیان اینکه بسته های سیاستی اقتصادی دردی از جامعه دوا نمی کند، مطرح کرد: باید چشم طمع را از غرب و امریکا برگردانیم و بدانیم آنچه که کشور را نجات می دهد تکیه بر توان داخلی و استعداد جوانان و مبارزه با فساد است.

امام جمعه گلپایگان افزود؛ برجام چه با امریکا و چه بی امریکا برای کشور کاری انجام نداده  و نخواهد داد.

وی با اشاره ی تاریخی به بحث لیبرال و طرفداران غرب گرایی در کشور ، عنوان کرد: عده ای هنوز به دنبال این هستند که به دامن غرب و امریکا برگردیم و متاسفانه برخی از این افراد در کشور مسئولیت هم دارند.

ایشان با بیان اینکه برخی از این افراد نارضایتی هایی هم در کشور ایجاد کردند، خاطرنشان کرد: مردم مشکل دارند و این این مشکلات باید دیده شود.

امام جمعه گلپایگان همچنین در ادامه با یادآوری اینکه دولت با تصمیم خود نقدینگی مردم را به  سوی خرید سکه و ارز سوق داد، بیان کرد: این  بی تدبیری است که ارز به بالای ۱۰/ ۱۱ هزار تومان برسد.

وی یاداور شد: بالارفتن ارز و سکه باعث ایجاد خلل در همه شئونات مردم شده است که استخوان قشر ضعیف در حال خرد شدن است.

ایشان با اشاره به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، اضهار داشت: متاسفانه امروز واژه ی حقوق بشر به عنوان ابزاری در دست امریکا، کشورهای غربی و صهیونیسم بین الملل برای ایجاد فشار به کشورهای مستقل که قیومیت آنان را قبول ندارند استفاده می شود که چیزی جز خدعه و نیرنگ نیست.

امام جمعه گلپایگان در ادامه به ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف و هشت تن از کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر اشاره کرد و گفت: بدین جهت، شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس قدر دانی از مقام والای شهید صارمی و همه ی شهدای عرصه ی خبر و خبر نگاری، ۱۷ مرداد را به نام روز خبرنگار نامگذاری نموده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد، این روز فرصتی برای یاداوری رسالت خطیر خبرنگاری در تنویر افکار عمومی است.

ایشان با اشاره به اینکه خبرنگار خوب و حق مدار کسی است که از خصوصیات ویژه ای برخوردار باشد، احساس مسئولیت اجتماعی داشته باشد، صادق و واقع نما باشد، خبرنگار برای همه باشد نه برای افراد و طیف خاص، عدالت و انصاف را رعایت کند، مروج خوبی ها باشد و به انتشار خبرهای سودمند بپردازد.

امام جمعه گلپایگان افزود: در یک کلمه باید گفت: خبرنگار انقلابی و آزادمنش کسی است که از پنج خصوصیت: شجاعت، صداقت، حریت، کرامت و خبرویت برخوردار باشد.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا