خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۵

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۵

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۵/۵به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

 

امام جمعه گلپایگان:

مجلس طرح دوفوریتی برای رفع معضل گرانی تصویب کند./ قوه ی قضاییه برای مجازات مفسدان اقتصادی، دادگاه صحرایی تشکیل دهد.

 

آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه ی دوم  نماز جمعه ی امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد، با گلایه مندی از اینکه چرا با وجود روشنگری  های مختلف، هنوز برخی در مجلس به دنبال تصویب FATF هستند، اظهار داشت:  چرا برخی در مجلس می خواهند ما را به دامن امریکا بکشانند و امریکا را بر  ما مسلط کنند.
امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه این معاهده کاملا تحت نفوذ امریکاست، عنوان کرد: رئیس FATF  آقایی است که معاون خزانه داری امریکاست که به فرمایش رهبر معظم انقلاب، حرکت فرماندهی جنگی انریکا از این نقطه است.
وی تصریح کرد: مسئولان در مجلس به جای اینکه به دنبال FATF باشند با طرح دو فوریتی، راه حلی برای معضل گرانی در کشور تصویب کنند.
امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه مجلس با برکناری بعضی از مسئولان، نباید قانع شوند، گفت: باید ارزش پولی ملی بالا رود و فرصت اشتغال بیشتر در کشور ایجاد شود.
خطیب جمعه ی گلپایگان با بیان اینکه بعضی از کارخانه های گلپایگان با این منوال اقتصادی کشور تا چند هفته ی آینده رو به ورشکستگی می روند، خاطرنشان کرد: ورشکستگی این کارخانجات یعنی بیکاری جوانان و فقر خانواده ها. چرا مسئولان فکری به حال این اوضاع نمی کنند؟
وی افزود: چرا مسئولان با تمام امکانات موجود کشور به فکر چاره نیستند.

ایشان با بیات اینکه برخی مسئولان رده بالای کشور، فرزندانشان در خارج از کشور زندگی می کنند، گفت: این مسئولان چگونه می توانند درد مردم را بفهمند.
امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه برخی مسئولان خانواده هایشان در امریکا زندگی می کنند، مطرح کرد: بسیجیان و دلسوزان به سفارش امام عمل کنند و نگذارند انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.
وی با بیان اینکه نباید سکوت کرد، تصریح کرد: مسئولی که خانواده اش در امریکا زندگی می کند و خودش در ایران، نااهل انقلاب است.
ایشان با اشاره به اینکه مجلس و قوه قضاییه باید حرکتی کنند، یاداور شد: اکنون ما در جنگ اقتصادی با امریکا هستیم و در زمان جنگ پرونده ها نباید به صورت عادی بررسی شود.
امام جمعه گلپایگان، عنوان کرد:  قوه ی قضاییه باید دادگاه صحرایی تشکیل دهد و مفسدان اقتصادی را به سزای عملشان  برساند‌.
وی همچنین با گرامیداشت  دهم مرداد برابر با اوا آگوست که به نام روز جهانی  شیر مادر  نامگذاری شده است گفت: تغذیه با شیر مادر به عنوان یک حق مسلم و مهم برای کودک در اسلام به رسمیت شناخته شده است. این حق بدین جهت اهمیت دارد که شیر مادر کامل ترین و سالم ترین غذا برای کودک است و رشد جسمی و نیز پرورش عاطفی و روحی طفل را به بهترین صورت فراهم می اورد.

ایشان با اشاره به  فضیلت و ارزش شیر دهی مادران در زمان شیر دهی، بیان کرد: چرا برخی می خواهند این فضیلت را از مادران بگیرند و با اشتغال بانوان در کارهای غیر زنانه، فرصت مادر شدن را از آنها سلب کنند؟
امام جمعه گلپایگان در ادامه ی خطبه دوم با بیان اینکه فنی حرفه ای گلپایگان یکی از قدیمی ترین مراکز فنی و حرفه ای در سطح استان اصفهان است، خاطرانشان کرد: این مرکز دارای ۱۰ کارگاه آموزشی است که عبارتند از: تراشکاری،  اتو مکانیک، برق، جوشکاری، برق خودرو، نقشه کشی، کشاورزی، صنایع چوب و پرورش قارچ.

خطیب جمعه گلپایگان با گرامیداشت ۵ مرداد سالروز اقامه ی اولین نماز جمعه ی انقلاب اسلامی توسط ابوذر زمان مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی در سال   1358 با اشاره به آیات قرآن کریم و روایات معصومین در خصوص نماز جمعه، گفت: در راس فرایض و طاعات روز جمعه، حضور مخلصانه در نماز عبادی سیاسی جمعه قرار دارد که مومنین باید قدر این فریضه را بدانند مرحوم محقق حلی در کتاب معتبر از رسول خدا نقل می کند که فرمود: انّ الله کتب علیکم الجمعه فریضه واجبه الی یوم القیامه  یعنی خداوند تا روز قیامت، نماز جمعه را بر شما واجب کرده است.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا