خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۹

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۹

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۹به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .
امام جمعه گلپایگان:
مسئولان به الگوهای ما در دهه شصت باز گردند/ استخوان محرومان ازگرانی در حال خرد شده استآیت الله سید علی طهماسبی در خطبه های نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد، با اشاره به اینکه صاحبان اصلی انقلاب کوخ نشینان و محرومان هستند، بیان کرد: مسئولان خود را تکان دهند، محرومان و کوخ نشینان که صاحبان اصلی انقلاب هستند حال خوبی ندارند و استخوانشان در حال خرد شدن است.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به مسئولانی که زندگی اشرافی برای خود درست کرده اند، گفت: خانواده های شهدا و دلسوزان انقلاب به دلیل دهن کجی به ارزش های انقلاب، حال خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به الگوهای ما در دهه ­ی ۶۰ برگردند، تصریح کرد؛ متأسفانه برخی مسئولان، زندگی ساده مسئولان در دهه ۶۰ را فراموش کرده اند و دچار تکاثر شده اند.

ایشان با یادآوری خدمات مسئولانی که بدون اعتنا به مادیات، با همدلی تمام هم و غم خود را معطوف به انقلاب و گره گشایی از مشکلات مردم می کردند، عنوان کرد: تهدید امروز نظام ما تهدید نظامی دشمنان نیست، بلکه بزرگترین تهدید این است که انقلاب ما از ارزش ها تهی شود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه امروز اشرافی گری، در جمهوری اسلامی بزرگترین تهدیدی است که نظام ما را تهدید می کند، اظهار داشت: غافل نشویم، چرا ما داریم به جهتی می رویم که درست مقابل ارزش های جمهوری اسلامی است؟

وی از شهید رجایی به عنوان نماد خدمت و ساده زیستی یاد کرد و گفت: برخی مسئولانی که برای خود زندگی اشرافی ترتیب داده اند باید از روح امثال این شهید شرمنده شوند.

امام جمعه گلپایگان با تبریک پیشاپیش یازده ذی القعده برابر با سوم مرداد سالروز میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام گفت : سایه­ ی رأفت و رحمت آن حضرت همه را فرا گرفته است، دوست و دشمن، دور و نزدیک، به جلالت شأن و عظمت، شخصیت و کرامت و بزرگواری او واقف و معترفند .

وی با شاره به گوشه های مناقب و فضائل آن حضرت افزود: مردی از بلخ می گوید : در سفر امام رضا علیه السلام به خراسان همراهش بودم . روزی سفره غذا طلبید و همه خدمتکاران و غلامان را بر سر سفره نشاند. گفتم جانم به فدایت کاش برای اینان سفره ای جداگانه قرار می دادی ، فرمود : چه می گویی، خدای ما یکی است پدر و مادر همه­ ی ما نیز یکی است ، و پاداش قیامت ما هم در گرو اعمال ماست .
امام هشتم فرمود : ما خاندان عصمت، عفو را از آل یعقوب به ارث برده ایم ، شکر را از آل داود، و صبر را از آل ایوب . روزی حضرت وارد حمام شد یکی از مردان که آن حضرت را نمی شناخت از او خواست که بر پشتش کیسه بکشد ، حضرت اجابت نمود و متواضعانه مشغول کیسه کشیدن او شد. مردم آن شخص را متوجه نمودند که این مرد علی ابن موسی الرضا علیه السلام است . او شرمنده شد و شروع کرد به عذر خواهی ، اما حضرت کارش را ادامه داد و با او مشغول صحبت شد تا کار کیسه کشیدن را به پایان برد.

امام جمعه گلپایگان افزود : امروز جامعه­ ی ما نیاز به این اخلاق های پاک انسانی دارد . ما امروز به این سجایای اخلاقی نیاز داریم . متأسفانه از اخلاق اهل بیت علیهم السلام دور مانده ایم . امروز باید در مجالس و محافل ما این سجایای اخلاقی بیان بشود. برگزاری جشن بی روح و صرفاً شادی کردن، دردی از ما دوا نمی کند. مجالس عزا به پا کردن و صرفاً اشک ریختن، دردی از ما دوا نمی کند. باید تلاش کنیم همانگونه که امام صادق علیه السلام فرمود، زینت برای اهل بیت علیهم السلام باشیم.

خطیب جمعه گلپایگان در پایان با توجه به پیروزی های جدید رزمندگان مقاومت در خاک سوریه، که منجر به آزادی شیعیان فوعه و کفریا از محاصره شدید تروریست ها شد، ابراز خوشنودی کرد و برای آزادی ۹۰۰ نفر از این شیعیان که به دست تروریست ها اسیر شده اند، دعا نمود.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا