خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۲

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۲

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۲به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:
صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه عمومی نتوانسته الگوی مناسبی برای جشن های عروسی و اعیاد مذهبی ارائه دهد.
امام جمعه گلپایگان با اشاره به رفتار های ضد ارزشی همچون رقص و موسیقی و غنا، اختلاط بین زن و مرد و بی حیایی ها و مزاحمت های عمومی در مراسم های عروسی شبانه و انواع دست زدن ها و سبک های مداحی های سخیف، تصریح کرد: این ها انحرافاتی است که در زندگی ما مسلمانان به خاطر تاثیر پذیری از فرهنگ بیگانه پیدا شده است.
ایت الله سید علی طهماسبی در خطبه های نماز جمعه ی امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد،  با بیان اینکه این رفتارها هر روز ما را از سبک زندگی اسلامی  دورتر و دورتر می کند، خاطرنشان کرد: فرصت بهره برداری معنوی از مجالس اهل بیت و ایجاد شادی پایدار از مردم و جوانان گرفته شده است.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت شادی در زندگی، بیان کرد: بسیاری از رفتار هایی که با عنوان شادی از مردم سر می زند اولا با شأن و منزلت مردم سازگاری ندارد و ثانیا نادیده گرفتن حقوق دیگران است.

امام جمعه گلپایگان در ادامه ی خطبه ها با اشاره به چهارمین روز هفته ی عفاف و حجاب، بی حجابی و بد حجابی را توطئه و ابزاری استعمار دانست و گفت: بانوان مسلمان باید به جنگ با دشمنان برخیزند و جهاد کبیر کنند و نقشه های دشمنان را که برای نابودی بنیان خانواده در کشور ریخته شده، نقش بر آب کنند.

وی با گرامیداشت ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان، و اهمیت و جایگاه این شورا به خاطر وظایف خطیر و حساس آن، بیان کرد: نهاد شورای نگهبان وظیفه ی صیانت از اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی را بر عهده دارد.

خطیب جمعه ی گلپایگان با بیان اینکه این نهاد با تطبیق روند قوانین مجلس با شرع مقدس، پاسدار اسلامیت نظام است، یادآور شد:  این شورا با تطبیق قوانین با قانون اساسی، پاسدار جمهوریت نظام است.

امام جمعه گلپایگان، افزود: شورای نگهبان با نظارت موثر و کارامد بر حسن برگزاری انتخابات، عهده دار سلامت انتخابات نظام اسلامی است و به خاطر همین است که این نهاد ارزشمند همواره مورد هجمه ی گسترده ی دشمنان قرار گرفته است.

وی همچنین با گرامیداشت ۲۳ تیر ماه روز همبستگی و دفاع از نظام اسلامی و ولایت فقیه که مردم با حضور خود غائله ی فتنه گران در سال ۷۸ را برچیدند گفت: ده سال بعد نیز در سال ۸۸ فتنه گران برای از بین بردن نظام اسلامی به میدان آمدند ولی غافل از اینکه پشتیبان این کشور و نظام، خون شهیدانی است که در این راه جان خود را فدا کرده اند.

ایشان با اشاره به  هفته ی مالیات ( ۱۶ تا ۲۳ تیر ماه) گفت: باید فرهنگ مالیاتی در کشور نهادینه شود، قوانین لازم تصویب و اجرا شود تا عدالت مالیاتی محقق شده و جلوی فرار مالیاتی گرفته شود.

امام جمعه ی گلپایگان در پایان با گرامیداشت ۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی و تقدیر از این سازمان ها، بیان کرد:سازمان بهزیستی یکی از سازمان های امداد رسان به اقشار آسیب پذیر جامعه، نقش مهمی در تحقق عدالت اجتماعی دارد. وی با اشاره به اینکه ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر بیمه شده اصلی و ۵۶ هزار و ۸۰۰ نفر به عنوان بیمه شده تبعی در گلپایگان تحت پوشش بیمه ی تامین اجتماعی هستند، گفت: ماهیانه ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به مستمری بگیران تحت پوشش، مستمری پرداخت می شود. وی از تامین اجتماعی خواست که با کارفرمایان بسازند و مشکلاتشان را درک کنند و مشکلات کارگران را نیز حل کنند که در نزد خدا ماجور خواهند بود.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا