خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۵

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۵

 

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۵به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:

کشف حجاب یک ابزار استعماری است در جهت تسلط فرهنگی و سیاسی غرب بر سایر جوامع.

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد: با اشاره به ۲۱ تیر ماه روز عفاف و حجاب گفت: کشف حجاب یک ابزار استعماری است در جهت تسلط فرهنگی و سیاسی غرب بر سایر جوامع.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه فرقه ی ضاله ی بهائیت اولین گروهی بود که در دشت قزوین در دوره ی ناصرالدین شاه برای ترویج اندیشه های خود دست به کشف حجاب زدند و کوشیدند در اعتقادات مردم رخنه کنند. گفت: بعد از آن بهائیان به عنوان مروجین اندیشه ی کشف حجاب، کوشش می کردند  تا از این طریق، قشرهای فساد زده ی جامعه ایران را به خود متمایل نمایند.  وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی نیز یکی از ابزار های مهم دشمنان خارجی و داخلی برای به انحراف کشاندن جوانان، بی حیا کردن دختران و پسران وآلوده کردن آنان به مفاسد اخلاقی است، لذا مقام معظم رهبری فرمودند: هر حرکتی که برای دفاع از زنان انجام می گیرد باید رکن اصلی آن رعایت عفاف زن باشد.

 

بودجه بیت المال نباید صرف برنامه های ضد ارزشی شود/شورای شهر و شهرداری باید پاسخ گو باشند.

امام جمعه گلپایگان در ادامه ی خطبه ها با اشاره به حاشیه های جشنواره کباب و برنامه ی دیشب پارک شهر، عنوان کرد: آنچه در جشنواره ی کباب و دیشب در پارک شهر اتفاق افتاد دهن کجی به ارزش های دینی و دور از شأن مردم متدین و انقلابی گلپایگان بود.

وی ضمن تقدیر از خدمات مثبت شهرداری گلپایگان، با بیان اینکه برنامه ی دیشب پارک شهر، باعث نگرانی جدی ما و مردم متدین شهرستان شده است، اظهار داشت:  دعوت از افراد معلوم الحال به عنوان هنرمند، آفتی است که در گلپایگان در حال رواج پیدا کردن است.

ایشان با طرح  این نکته که شورای شهر و شهرداری که برگزار کننده ی این برنامه بوده اند باید پاسخ گو باشند، خاطرنشان کرد: چرا بودجه ی شهرداری باید صرف برنامه های ضد ارزشی شود در صورتی که این بیت المال و پولی که مردم داده اند باید صرف آبادنی شهر و پرداخت حقوق پرسنل و کارگران زحمت کش شهرداری شود.

خطیب جمعه ی گلپایگان با یاداوری این نکته که دشمن میخواهد از شهر مذهبی گلپایگان قداست زدایی کند، عنوان کرد: ما نمی گوییم مسئولان غرضی دارند ولی باید مراقب باشیم قداست شهر زیر سوال نرود و سابقه ی مذهبی آن مخدوش نشود.

امام جمعه گلپایگان ضمن در خواست از دادستان برای ورود به این مساله و جلوگیری از تکرار چنین برنامه هایی، گفت: تکرار این برنامه ها که سریالی در حال برگزاری است می تواند به جایگاه دینی و ارزشی گلپایگان به عنوان شهر عالم پرور و مرجع پرور خدشه ی جدی وارد نماید.

وی در ادامه با گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان و تاکید بر لزوم توجه بیشتر به این مساله، تصریح کرد: دشمن با توجه به حساسیت و اثر گزاری ادبیات کودکان و نوجوان روی این مساله سرمایه گزاری کرده است.

ایشان افزود؛ دشمن می خواهد از طریق ادبیات کودک و نوجوان، فرهنگ مبتذل خود را به کودکان و نوجوانان ما تلقین کند.

امام جمعه شهرستان با یاداوری اینکه از  پرداختن به ادبیات کودک و نوجوانان نباید غافل بمانیم، گفت: کسانی که تبحر و هنر نگارش برای کودکان و نوجوانان را دارند به این مساله ورود پیدا کنند. وی اضافه کرد: مسئولان نسبت به اندیشه های زهرالود و مسمومی که در ادبیات کودکان و نوجوانان وارد میشوند حساسیت به خرج دهند و با دقت آن ها را کنترل کنند.

امام جمعه ی گلپایگان با گرامیداشت ۱۴ تیر، روز شهرداری و دهیاری اظهار داشت: شهرداران و دهیاران می توانند نقش مهمی در توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها داشته باشند.
وی با بیان اینکه شهرداران و دهیاران باید از حاشیه سازی که باعث غفلت از وظایفشان می شود خودداری کنند، تصریح کرد: یک مجموعه ی موفق شهرداری یا دهیاری می تواند شهر یا روستای خود را متحول کند.

ایشان در ادامه با گرامیداشت روز قلم، بیان کرد: قلم نقش سازنده ای در زندگی انسان دارد و اسلام عزیز می خواهد انسان ها به جای اندیشه در تهیه ی سلاح جنگی،  قلم متعهدانه در دست بگیرند و در پرتو کشف حقایق هستی و تبیین علوم و معارف الهی، امور دین و دنیای خود را سامان بخشند. وی افزود:  قلم زمانی که در دست انسان بصیر قرار گیرد با نور عین الله می نگرد و به الهام ُاذُن الله می شنود و  به زیور لسان الله آراسته می گردد و  از نیروی معنوی یدالله بهره مند می گردد. و اگر همین قلم در دست افراد نابکار قرار گیرد اعتقادات جوانان و مردم را مسموم خواهد نمود. به قول مولوی

چون قلم در دست غداری بود     بی گمان، منصور بر داری بود.

 امام جمعه ی گلپایگان در پایان، از کسبه و بازاریان درخواست کرد در روز شهادت رئیس مذهب شیعه ضمن تعطیلی مغازه ها، در محافل عزاداری با با شور شرکت کنند.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا