خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۸

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۸

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۴/۸به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:

یکی از نکات کلیدی در باب جنگ احد، لزوم عبرت گیری از این غزو ه ی مهم است.

آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه های نماز جمعه ی این هفته  که در مصلای گلپایگان اقامه شد با گرامیداشت ۱۵ شوال سالروز شهادت حمزه ی سید الشهدا عموی بزرگوار نبی گرامی اسلام(ص) و هفتاد تن از مسلمانان صدر اسلام در غزو ه ی احد، گفت: یکی از نکات کلیدی در باب جنگ احد، لزوم عبرت گیری از این غزو ه ی مهم  است.

وی افزود: اگر آن ۵۰ نفر، به طمع جمع آوری غنائم، گردنه ی حساس احد را رها نمی کردند، دشمن شکست خورده به پیروزی نمی رسید، و خون های پاک شهیدان احد و حمزه ی سیدالشهدا بر زمین ریخته نمی شد، رسول خدا زخم های متعدد بر نمی داشت، نظام نو پای اسلامی دچار تزلزل نمی گشت و به لبه ی پرتگاه سقوط کشانده نمی شد. مقام معظم رهبری در این خصوص می فرماید: همه ی دوران زندگی ما جنگ احد است اگر خوب حرکت کردیم دشمن شکست خواهد خورد، ولی به مجرد این که چشممان به غنائم افتاد و دیدیم چهار نفر دارند غنیمت جمع می کنند، ما هم سنگر را رها کردیم و به سمت غنیمت رفتیم، ورق بر می گردد. و فرمود: پیام شهیدان این است که تسلیم وسوسه ی غنیمت نشوید.

امام جمعه ی گلپایگان در ادامه ی خطبه ها با اشاره به ۱۷ شوال سالروز جنگ خندق یا احزاب، با کشته شدن عمرو بن عبدود به دست امیر المومنین در سال پنجم هجری که به نام روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامگذاری شده است، گفت ورزشکاران ما در همه ی رشته های ورزشی باید به فرهنگ پهلوانی ملتزم باشند و ارزش های اخلاقی را در میدان های ورزشی به نمایش بگذارند . وی با تقدیر از ملی پوشان فوتبال کشورمان در جام جهانی روسیه و مقابله ی قابل تحسین با کشور های مدافع عنوان قهرمانی گفت، مهمتر از پیروزی در عرصه های ورزشی، التزام به مسائل اخلاقی است که باید مد نظر مسئولان ورزش کشور باشد.

خطیب جمعه گلپایگان در بخشی دیگر از خطبه ها به ۸ تیر سالروز بمباران شیمیایی شهر مظلوم سردشت با سلاح های شیمیایی کشور های غربی توسط رژیم بعث عراق اشاره کرد و گفت: در مکتب ما هر سلاحی که باعث کشته شدن افراد بی گناه شود مردود است، لذا استعمال سلاح شیمیایی و اتمی ناجوانمردانه است، و هیچگاه برنامه ی دفاعی ما به سوی سلاح های شیمیایی و اتمی پیش نخواهد رفت.

ایشان با اشاره به ۱۰ تیر ماه، روز صنعت و معدن گفت: این روز فرصتی مناسب است که به مهمترین موتور محرکه ی اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن، نگاهی اندیشمندانه شود، چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار، در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمدسرانه، نقش بسزایی دارد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به حمله ی دد منشانه ی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ تیر سال ۱۳۶۷ که به نام  روز افشای حقوق بشر امریکایی نامگذاری شده است، گفت: رسانه ها در این روز باید این جنایت وحشیانه را برجسته کنند و اعلام کنند: امریکای جنایتکار که وزیر امور خارجه اش هر ساله لیستی از ناقضان حقوق بشر در دنیا ارائه می دهد، خود بزرگترین ناقض حقوق بشر است. با اینکه می دانستند در این هواپیما یک مشت زن و بچه و پیر و کودک نشسته اند، با موشک به این هواپیما حمله ور شدند و به فرمانده جنایتکار این ناو، مدال افتخار دادند.

امام جمعه گلپایگان در بخش پایانی خطبه ها به مشکلات گرانی اخیر و بی ثباتی بازار و نوسانات ارزی اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب در این آشفته بازار، اقشار ضعیف جامعه می بینند. دولت کاری کند، مجلس اقدامی انجام دهد. قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی بر خورد قاطع کند. وی افزود: بدترین چیز برای کشور، عدم ثبات بازار است. ما اگر تورم ۵۰درصدی هم داشته باشیم ولی بازار ما ثبات داشته باشد، بهتر از این است که طبق اعلام مرکز آمار، تورم تک رقمی داشته باشیم ولی بازار ما ثبات نداشته باشد. این بی ثباتی بازار بسیار خطر ناک است. لازم است دستگاه های نظارتی ما هم در دولت و هم در مجلس به جد وارد عمل شوند. دستگاه قضایی ما باید با مفسدان اقتصادی به عنوان مفسد فی الارض برخورد قاطع کند.

 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا