خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:

قوه ی قضاییه یکی از ارکان مهم نظام اسلامی است که کارآمدی یا ناکارآمدی آن تأثیر بسزایی بر سلامت یا فساد دستگاه های دیگر دارد.

آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه های نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان اقامه شد،ضمن گرامیداشت هفتم تیر ماه، سالروز شهادت مظلومانه ی آیت الله دکتر بهشتی ریس دستگاه قضایی وقت و هفتاد و دو تن از یاران امام در حادثه ی تروریستی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، با اشاره به هفته ی اول تیر ماه که به عنوان هفته ی قوه ی قضاییه نامگذاری شده است گفت: یکی از آرمان ها و شعار های اصلی انقلاب اسلامی، تحقق عدالت اجتماعی بود. بر اساس قانون اساسی، قوه ی قضاییه مسئول اجرا، گسترش و تحقق بخشیدن به عدالت و اقامه ی حدود الهی است.

وی افزود: قوه ی قضاییه یکی از ارکان مهم نظام اسلامی است که کارآمدی یا ناکارآمدی آن تأثیر بسزایی بر سلامت یا فساد دستگاه های دیگر دارد. یک قوه ی قضاییه ی کارآمد باید بتواند با همکاری و هماهنگی ارکان دیگر نظام، به طور قاطع و بی امان با اخلالگران امنیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جامعه مبارزه کند و عدالت، آزادی و آرامش خاطر را برای عموم مردم به ارمغان بیاورد.

ایشان با نقل کلامی از معمار کبیر انقلاب در خصوص اهمیت کار دستگاه قضایی گفت: همه چیز ملت در دست قوه ی قضاییه است، جان مردم، مال مردم، نوامیس مردم، همه در تحت سیطره ی قوه ی قضاییه است. بنابراین دادگاه ها باید به تمام معنا اسلامی باشند و توجه کنند به این که خدای ناخواسته یک بی گناهی گرفتار نشود. و مقام معظم رهبری فرمودند دستگاه قضایی باید به گونه ای عمل کند که مردم دل گرم شده و در برخورد و مراجعه به دستگاه قضا، احساس امنیت کنند.

امام جمعه گلپایگان با تقدیر و تشکر از ریس دادگستری و دادستان شهرستان گلپایگان گفت: یکی از ویژگی های مهم دستگاه قضایی کارآمد، سلامت بدنه، تأثیرناپذیری از انواع فشار ها، تطمیع ها و تهدید ها می باشد.

خطیب جمعه ی گلپایگان با اشاره به اول تیر ماه سالروز صدور فرمان امام راحل مبنی بر تاسیس سازمان تبلیفات اسلامی در سال ۱۳۶۰ که به نام روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نامگذاری شده است، گفت: اگر مبلغان عزیز ما بخواهند تبلیغات تأثیرگذار داشته باشند باید به آیه ی ۳۹ سوره ی احزاب عمل کنند که می فرمایید: الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ ۗ وَکَفَىٰ بِاللَّهِ حَسِیبًا یعنی اولا باید به رسالت الهی خود عمل کنند. ثانیا خوف خداوند در دلشان باشد. ثالثا از احدی غیر از خداوند نترسند. رابعا باور داشته باشند که خدای متعال تبلیغات مخلصانه ی آن ها را محاسبه می کند.

امام جمعه گلپایگان همچنین با گرامیداشت اول تیر که به روز اصناف نامگذاری شده است گفت: اصناف نقش مهمی در مسائل مختلف جامعه دارند، سلامت آنها، سلامت جامعه را به دنبال دارد. اصناف چه در زمان انقلاب و چه در جنگ تحمیلی نقش مهمی ایفا نموده اند. وی با سفارش به اصناف در خصوص رعایت انصاف با مردم، به روایتی از پیامبر اکرم (ص) اشاره نمود که می فرماید: ان الله یحب المحترف الامین یعنی خداوند صاحب حرفه و پیشه ور امین را دوست  می دارد.

ایشان با اشاره به ۸ شوال سالروز تخریب قبور ائمه ی بقیع علیهم السلام توسط آل سعود ملعون گفت: وهابیت این مذهب ساخته ی دست استعمارگران با توهمات بی اساس، مضجع شریف چهار امام بزرگوار مدفون در بقیع را که ملجأ همه ی مسلمانان اعم از شیعه و سنی بوده است را ویران نمود و با عث تاسف همه ی مسلمانان شد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به نامه ی ذلت بار  پادو های ترامپ در ایران و اپوزیسیون های خارج نشین گفت: مرگ و ننگ بر شما، بشنوید صدای این ملت را که یک صدا به شما می گویند مرگ بر منافق.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب گفت: در این دیدار، رهبر فرزانه ی انقلاب مطالب مهمی بیان فرمودند که من فقط به یک مطلب اشاره می کنم و آن این است که فرمود: مجلس در مواردی مثل مبارزه با تروریسم و پولشویی باید مستقلا قانون وضع کند و به کنوانسیون های بین المللی اعتماد نکند.

امام جمعه گلپایگان در پایان خطبه ها به برگزاری جشنواره ی کباب گلپایگان اشاره کرد و گفت: بنده به عنوان امام جمعه، به شدت از سرمایه گذاری سالم در شهرستان و ایجاد فرصت های شغلی مخصوصا برای جوانان، حمایت می کنم و تمام توانم را در این راه مصروف می دارم، لاکن یا حاشیه سازی ها مخالفم. آنچه در حاشیه ی برگزاری این جشنواره اتفاق افتاد در شأن شهرستان مذهبی و عالم پرور گلپایگان نبوده است. مسئولان شهرستان ضمن تلاش برای جذب سرمایه گذاری از حاشیه سازی ها به شدت باید اجتناب نمایند.

 

                      

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا