خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۸

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۸

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۸به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

 

امام جمعه گلپایگان

روز قدس، روز احیای اسلام و روز فریاد رهایی فلسطین از چنگال صهیونیست های سفّاک و غارتگر است.

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه گلپایگان که در مصلای این شهر برگزار شد، با تشکر از حضور گسترده ی امت حزب الله در راهپیمایی روز قدس، گفت: ابتکار تاریخی امام راحل در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، به مثابه ی ایجاد پیوندی دائمی میان همه ی مسلمانان و حق طلبان جهان با ملت مظلوم فلسطین است تا نام فلسطین و آرمان رهایی قدس در پیچ و خم زندگی روز مره فراموش نشود.

وی افزود حضور یکپارچه ی همه ساله ی این ملت در راهپیمایی روز قدس و تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر این حضور، حاوی دو پیام مهم است: 

۱٫ موضوع فلسطین برای ملت ما یک موضوع راهبردی است و شرایط و زمان های مختلف، تغییری در این راهبرد اساسی ایجاد نمی کند.

۲٫ دستگاه دیپلماسی کشور در هر جا و هر موقعیتی باید بازتاب دهنده ی این راهبرد بوده و هیچگونه هراسی به خود راه ندهند.

امام جمعه گلپایگان در ادامه ی خطبه ها با گرامیداشت ۲۰خرداد سالروز شهادت عالم مجاهد، آیت الله سعیدی در زندان رژیم سفّاک پهلوی در سال ۱۳۴۹شمسی گفت: این شهید عزیز شیفته ی امام بود و وقتی که زیر شکنجه ی ساواک قرار داشت خطاب به این دژخیمان گفت: به خدا سوگند اگر مرا بکشید و خونم را بر زمین بریزید، در هر قطره ی خونم نام مقدس خمینی را خواهید یافت.

خطیب جمعه ی گلپایگان با اشاره به ۲۷ ماه رمضان سالروز وفات دانشمند بزرگ شیعه علامه محمد باقر مجلسی (ره) گفت: ایشان یکی از علمای بسیار پر کار بود، حدود ۶۰۰ جلد کتاب از خود بجا گذاشت که معروف ترین آنها بحار الانوار یکصد و ده جلدی است.

امام جمعه گلپایگان در ادامه ضمن گرامیداشت ۲۰ خرداد روز صنایع دستی، با بیان اینکه سفره ی رنگین صنایع دستی در کشور، هم اکنون میلیون ها نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم گرد خود جمع کرده است، عنوان کرد: بیش از ۷۰ درصد از فعالان صنایع دستی ایران را زنان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به صنایع دستی در بخش بانوان نه تنها اقتصاد کشور را رونق خواهد داد بلکه از ورود افراطی بانوان به مناسب سیاسی و اجتماعی جلوگیری خواهد کرد، خاطرنشان کرد: ما شاهدیم که در برخی ادارات تعداد خانم های شاغل بیش از مردان است.

ایشان با یادآوری این نکته که بانوان با حفظ عفاف و حجاب خود می توانند در مشاغلی که شایستگی دارند ورود پیدا کنند، گفت: ولی کشاندن افراطی خانم ها به مناسب اجتماعی، بیکار شدن آقایان و به هم ریختن کانون گرم خانواده و معضلات اجتماعی را در پی خواهد داشت.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: مسئولان برای جذب خانم ها در فرصت ارزشمند صنایع دستی وارد عمل شوند تا ضمن رونق گرفتن این بخش، کارآفرینی برای بانوان تسهیل شود.

وی اضافه کرد: شهر گلپایگان در برخی صنایع دستی دارای برند است و فرصت مناسبی را برای  رونق این بخش در اختیار دارد.

خطیب جمعه گلپایگان ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی به دستور امام راحل، در ۲۳ خرداد ۱۳۵۹ بیان کرد:  امروز پس از گذشت ۳۸ سال از تشکیل ستاد و شورای انقلاب فرهنگی، عزیزان این شورا باید بررسی کنند که چه قدر در تحقق اهداف تعیین شده ی  این شورا موفق بوده اند.

وی افزود: آیا در اسلامی کردن دانشگاه ها موفق عمل کرده اند؟ آیا برای تربیت  استاد و گزینش افراد شایسته  برای تدریس در  دانشگاه ها درست عمل کرده اند؟

امام جمعه گلپایگان در پایان خطبه ها ضمن تشکر از حضور پر شور مردم شهرستان گلپایگان در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضزت امام اشاره کرد و گفت: ظاهرا برخی از مسئولان کشور های اروپایی توقع دارند ملت ایران هم تحریم ها را تحمل کنند، هم از فعالیت های هسته ای که نیاز قطعی آینده ی کشورشان است دست بردارند، و هم آنها محدودیت های تحمیل شده بر ایران را ادامه دهند، اما اروپایی ها بدانند که این خواب آشفته ی آنها هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی افزود: ملت و دولت ایران، این را تحمل نخواهند کرد که هم تحریم باشند و هم در محدودیت و حبس هسته ای، لذا رهبر معظم انقلاب، مسئولان سازمان انرزی اتمی کشور را موظف نمودند که فعلا در چهار چوب برجام، به سرعت آمادگی های لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو غنی سازی را فراهم آورند.

  

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا