خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۱

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۱

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۳/۱۱به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان

مسئولان راه را گم نکنند/ امام خدمتگزار محرومان و مستضعفان بود

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه مسئولان نقشه راه را گم نکنند، گفت: مسئولان ما زندگی اشرافی برای خود درست نکنند.

 

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان اقامه شد، با اشاره به سخنان و وصیت نامه ی امام به عنوان چراغ هدایت و نقشه ی راه جامعه، اظهار داشت: امام خدمتگزار مردم مستضعف و حامی محرومان بود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه مسئولان، نقشه ی راه را گم نکنند، تصریح کرد: مسئولان ما زندگی اشرافی برای خود درست نکنند.

وی با اشاره به اینکه شنیده می شود گاهی حتی در ساخت حرم امام نیز رویه ی اشرافی گری پیش گرفته شده است، گفت: امام به شدت با اشرافی گری مخالف بود و آن را سم مهلک نظام اسلامی و مسئولان کشور می دانست.

خطیب جمعه گلپایگان گفت: گر چه امروز امام در بین ما نیست اما سخنان، بیانات و وصیت نامه ی او نقشه ی راه نظام جمهوری اسلامی و چراغ هدایت ملت بزرگوار ایران است.  وی افزود: وصیت نامه ی امام  دستور العمل جامعی است که اسلام را به درستی به مخاطبان می شناساند، و نشیب و فرازهای تاریخ معاصر را می نمایاند، از چهره ی استعمار گران خارجی و خائنان داخلی و تزویرگران و قدرت پرستان، پرده بر می دارد.

امام جمعه گلپایگان افزود؛ امام به مردم مظلوم در طول تاریخ فهماند که برای آزاد زیستن و مستقل ماندن باید راه مبارزه و استقامت را بپیمایند.

وی با اشاره به برجستگی های علمی و دینی امام در زمینه های مختلف یادآور شد: شخصیت عظیم و بی نظیر امام بعد از معصومین(علیهم السلام ) بدین جهت است که ایشان به معنای واقعی کلمه مجاهد فی سبیل الله بود و تمام توان خود را برای مجاهدت در راه خدا به کار گرفت.

ایشان در ادامه به انتخاب رهبر معظم انقلاب بعد از رحلت امام توسط خبرگان ملت اشاره کرد و گفت: این انتخاب یقینا با هدایت الهی انجام گرفت و مزد مجاهدت ملت ایران بود که: وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا. وی افزود:  رهبر فرزانه ی انقلاب در طول این ۲۹ سال همانند امام راحل به درستی کشتی انقلاب را سکانداری کرد و ذره ای از آرمان های امام راحل و حفظ اصول مکتب امام کوتاه نیامد.

امام جمعه گلپایگان، استکبار ستیزی، شناخت دشمن  و حساسیت نسبت به طرح های دشمن، دیده بانی نافذ، رصد حرکت جبهه ی دشمن، خنثی کردن برنامه ها و توطئه های دشمن، نظریه پردازی در عرصه های مختلف، بصیرت دهی، مسئولیت پذیری و پاسخ گویی، عبور دادن انقلاب از بحران های مختلف، تلاش برای ایجاد وحدت بین نیرو های انقلاب، تلاش برای پیشرفت کشور و مطالبه ی نهضت تولید علم، و اقتصاد مقاومتی، و دغدغه سازی جهت توجه بیشتر به آرمان های  انقلاب اسلامی، را از برجستگی های رهبری ۲۹ ساله ی رهبر فرزانه ی انقلاب برشمرد.

وی در ادامه با گرامیداشت ۱۵ خرداد روز جهانی محیط زیست، بیان کرد؛ محیط زیست امانت الهی در دست ماست که باید در حفظ آن کوشا باشیم و به دست آیندگان بسپاریم.

ایت الله طهماسبی صرفه جویی در مصرف آب را یکی از وظایف شرعی و ملی مردم در این  وضعیت بحران آب دانست و خاطرنشان کرد: صرفه جویی در مصرف آب حتی در زمان وفور نعمت هم  از وظایف دینی ما است.

امام جمعه گلپایگان با بزرگداشت هفته ی اکرام ایتام و اطعام مستمندان، خاطرنشان کرد: مردمِ نوع دوست ما، کمک به بهزیستی و کمیته ی امداد را در این روزها برای رسیدگی بیشتر به این قشر فراموش نکنند.

وی در ادامه به ۱۰ خرداد روز بدون دخانیات اشاره کرد و گفت: تقاضا می کنم دخانیات را کنار بگذارید که هم برای جانتان و هم برای مالتان مضر است. چرا باید مال این کشور به هوای لذت موهوم، دود شود. وی افزود:  امریکایی ها که کشور ما را در همه ی کالاها تحریم کرده اند دخانیات را از لیست تحریم ها مستثنی کرده اند تا جان ملت ایران را به خطر بیندازند.

ایشان این را یکی از نشانه های غیظ و کینه ی دشمن نسبت به مردم و ملت ایران دانست و عنوان کرد: ای  روزه دارانی که مصمم در اجرای فرمان الهی هستید سیگارها را کنار بگذارید و قلیان های خود را بشکنید و به آمریکا و صهیونیست ها بگویید از سیگار نکشیدن ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

امام جمعه گلپایگان در خاتمه  با اشاره به کمک ۲۶۰ میلیونی مردم عزیز گلپایگان در مراسم گلریزان جرایم غیر عمد زندانیان، از همگان درخواست کرد کماکان به این امر خدا پسندانه کمک نمایند.

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا