خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۱

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۱

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ۱۳۹۷/۲/۲۱  به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .
امام جمعه گلپایگان:
هشتاد درصد مشکلات کشور ما مربوط به سوء مدیریت ها است
آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه های نماز جمعه ی این هفته ی گلپایگان که در مصلای این شهر برگزار شد گفت: دولت ما نگران برجام نباشد. مشکل کشور ما برجام نیست، مشکل کشور ما ارتباط با دیگر کشورها نیست، مشکل کشور ما تحریم ها هم نیست، هشتاد درصد مشکلات کشور ما مربوط به سوء مدیریت ها است.
وی افزود: برخی از مدیران کشور، لیاقت ندارند. اگر مشکل ارزی برای کشور ما پیش آمد، از بی عرضگی بانک مرکزی است. اگر قیمت کالا های داخلی به طور افسار گسیخته افزایش پیدا می کند از بی کفایتی مدیران مربوطه است، از ضعف نظارت ها است.
 
امام جمعه گلپایگان با اشاره به افزایش قیمت بیش از صد درصدی آهن الات وبرخی مواد غذایی مثل گوشت قرمزگفت: بسیاری از اجناسی که حتی مواد اولیه انها در داخل کشور تولید می شود به صورت افسار گسیخته افزایش پیدا می کند، در حالی که این اجناس هیچ ارتباطی با ارز و تحریم ها ندارند، بلکه صرفا به خاطر سوء مدیریت ها در کشور است.
 
وی افزود:مسئولانی که عرضه ی مدیریت ندارند از مسئولیت کنار بکشند تا مردم هم از شر آنها راحت شوند.
 
ایشان افزود: این ملت برای این کشور و برای این نظام اسلامی هزینه داده اند، لذا انتظار دارند کسانی مدیریت را در بخش های مختلف به عهده بگیرند که به معنای واقعی کلمه مسئول باشند، خودشان را در مقابل خدا و خون شهدا و در مقابل این ملت، مسئول و پاسخگو بدانند.
خطیب جمعه گلپایگان در خصوص خروج امریکا از توافق نامه برجام گفت: آمریکا و غرب از همان ابتدای امضای برجام، کار شکنی کردند، یاوه سرایی کردند تا ما را از منافع برجام محروم کنند که تا کنون موفق نیز بوده اند. سناریو ی جدید آمریکا و سه کشور خبیث اروپایی این است که آمریکا از برجام خارج شده و انواع تحریم ها را بر علیه کشور ما اعمال نماید و سه کشور اروپایی ظاهرا در برجام باقی بمانند تا ما نیز به تعهداتمان در برجام عمل کنیم و کماکان از منافع برجام محروم بمانیم.
 
وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مدظله العالی در دانشگاه فرهنگیان، گفت: به حرف انگلیس، فرانسه و آلمان نیز همانند آمریکا نمی شود اعتماد کرد. مسئولان  کشور
لازم است تضمین کتبی لازم را برای بهره مندی کامل ما از منافع برجام از این سه کشور اخذ نمایند همچنین این سه کشور باید تضمین نمایند که کلیه تحریم ها برداشته شود و از آمریکا در تحریم علیه کشور ما تبعیت ننمایند، و در غیر این صورت، برجام هیج معنایی ندارد.
امام جمعه گلپایگان در بخشی دیگر از خطبه ها با اشاره به دهه ی بهداشت و نکوداشت مساجد گفت: مسجد جایگاه نزول برکات الهی، خانه ی راز و نیاز، عشق و محبت، صفا و صمیمیت، ایثار و رحمت، تجلی بهشت در زمین، و محل آرامش موحدان است. همه ی مومنان باید تلاش نمایند تا مساجد از رونق بیشتری برخوردار شوند. نباید مساجد در مهجوریت قرار بگیرند. به نماز جماعت اول وقت در مساجد باید اهمیت بدهند تا برکات الهی نازل شود.
ایشان با اشاره به هشتم ماه می برابر با هیجده اردیبهشت، روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: در زمان بروز حادثه، انسان های آموزش دیده، صبور و نیکو کار برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا به کمک آسیب دیدگان می شتابند و دردهای آنها را تسکین می بخشند. لذا جا دارد از تلاش مخلصانه ی عزیزان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و داوطلبان این جمعیت پرخیر و برکت، تقدیر و تشکر نماییم. و از خداوند متعال برای همه ی آنها سلامتی و موفقیت روز افزون طلب نماییم.
امام جمعه گلپایگان همچنین با اشاره به ۲۵ اردیبهشت، روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی گفت: فردوسی حق بزرگی بر گردن ما فارسی زبانان دارد
چون با خلق شاهنامه ی زیبا و دلنشین اش، زبان فارسی را پاس داشته است. فردوسی پلی شد تا ایران و ایرانی از گذشته ی باستان خود به آینده ی روشن اسلام رهنمون شود، و در برهوت سرگردانی میان گذشته و آینده، راه را گم نکند.
خطیب جمعه گلپایگان در خطبه ی اول نماز نیز، نکاتی را در خصوص ماه مبارک رمضان و استفاده از باقیمانده ی ماه شعبان المعظم بیان نمود.
 
 

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا