خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۷

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۷

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۷ به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .
 

 

 

امام جمعه گلپایگان

تنها راه پیشرفت کشور، قطع رابطه ی کامل با امریکا، و چشم دوختن به توان داخلی و استعداد جوانان کشور است

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد با گرامیداشت ۲۰ فروردین  روز ملی فناوری هسته ای گفت: بدون شک رسیدن به این مرحله از دانش در صنعت هسته ای با وجود تحریم های شدید و همه جانبه ی آمریکا و غرب، نمایانگر اراده ی ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی برای فتح قله های پیشرفت علمی و رسیدن به استقلال همه جانبه بوده و هست.

امام جمعه گلپایگان مصادف شدن این روز را با سالروز قطع رابطه ایران و امریکا حامل این پیام دانست که، تنها راه پیشرفت کشور، قطع رابطه ی کامل با امریکا و چشم دوختن به توان داخلی و استعداد جوانان کشور است.

وی افزود: مسئولان غافلی که هنوز چشم به امریکا و غرب دوخته اند باید از خواب غفلت بیدار شوند و باور کنند که «ما میتوانیم».

مسئولان فکری برای پایین آمدن هزینه دندان پزشکی کنند/متاسفانه بسیاری از بیمه ها هزینه دندان پزشکی را تقبل نمی کنند.

امام جمعه گلپایگان گفت: بسیاری از بیمه ها هزینه دندان پزشکی را تقبل نمی کنند لذا برخی افراد به دلیل وضع مالی نامناسب، توان درمان و ترمیم دندان خود را ندارند.

وی اظهار داشت: توصیه می کنیم به مسئولان دولتی که هزینه های دندان پزشکی را پایین بیاورند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به تاکیدات فراوان دین مبین اسلام به بهداشت دهان و دندان و گرامیداشت روز جهانی بهداشت و همچنین هفته آخر فروردین که هفته دندان پزشکی نام گرفته، تصریح کرد: بسیاری از بیمه ها هزینه دندان پزشکی را نمی پذیرند و بسیاری از افراد به دلیل وضع مالی نامناسب، توان درمان و ترمیم دندان خود را ندارند.

وی در ادامه با بیان اینکه بهداشت، زیربنای فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک ملت است، عنوان کرد: سلامت جامعه در گروِ رعایتِ اصولِ بهداشتی است، و بهداشت عبارت است از علم و هنر پیشگیری از بیماری ها که در طولانی کردن عمر مفید و بالا بردن سطح سلامت و توانایی افراد جامعه موثر است.

وزارت بهداشت باید فکری به حال غذاهای ناسالمِ موجود در جامعه کند

آیت الله طهماسبی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام بر سلامت غذایی، یادآور شد: باید فکری به حال غذاهای ناسالم همچون فست فود ها و کنسروها صورت گیرد. وی افزود: برای مومن جائز نیست از غذایی استفاده کند که برایش مضر است.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به تعداد زیاد اغذیه فروشی ها و غذاهای کاذب موجود در جامعه ، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید فکری به حال این غذاهای ناسالم کند.

کم کاری، تنبلی و تن پروری برخی مسئولان یکی از موانع پیشرفت کشور

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در اول فروردین امسال، به باور نداشتن ظرفیت های داخلی کشور توسط برخی مسئولان در دولت های مختلف، به عنوان یکی از موانع رشد کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اعتماد به نسخه ی بیگانگان، عمل کردن به سیاست های بانک جهانی مثل تعدیل اقتصادی و برخی معاهدات بین المللی، بی توجهی به اقتصاد مقاومتی، قبیله گرایی سیاسی و جناحی، نبود مقابله ی جدی با فساد، دور شدن مردم و مسئولان از سبک زندگی اسلامی و اشرافی گرایی، و وجود اسراف و مصرف گرایی، مصرف کالاهای خارجی و … از جمله عوامل پیشرفت نکردن کشور از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ است.

خطیب جمعه گلپایگان، کم کاری، تنبلی و تن پروری برخی مسئولان را از دیگر موانع پیشرفت دانست و بیان کرد: متاسفانه به بهانه ی عید نوروز، کشور یک ماه تعطیل است.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به آمار ارائه شده در خصوص پایین بودن ساعت کار مفید در ادارات ما، تصریح کرد: آماری که در مورد ساعت کار مفید در کشور ارائه شده فاجعه بار و نشانگر وجود سستی و کاهلی است.

 

کشاورزان از امکاناتی که جهاد کشاورزی در اختیار آنان برای آبیاری نوین و صرفه جویی در مصرف آب قرار می دهد، استفاده کنند

وی در ادامه با بیان این نکته که امسال با بحران آب در کشور مواجه هستیم، گفت: کشاورزان از امکاناتی که جهاد کشاورزی در اختیار آنان برای آبیاری نوین قرار می دهد، استفاده کنند، و در مصارف  خانگی و مصرف آب شرب نیز باید صرفه جویی شود.

زمین های کشاورزی در گلپایگان همانند گوشت قربانی در حال تکه تکه شدن است

ایشان در ادامه با اشاره به رواج گرفتن ساخت خانه های باغی در گلپایگان و تکه تکه شدن زمین های کشاورزی، تصریح کرد: زمین های کشاورزی در گلپایگان همانند گوشت قربانی در حال تکه تکه شدن است.

امام جمعه گلپایگان درپایان، به اداره ی جهاد کشاورزی شهرستان هشدار داد؛ نگذارد کشاورزی شهرستان به نابودی کشیده شود.

   

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا