خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۳

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۳

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۷/۱/۳ به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .
 

 

 

 

امام جمعه گلپایگان :
تولید کنندگان ارتقای کیفیت کالا را بر خود یک فریضه و واجب بدانند/دولت باید در واردات، مدیریت جدی داشته باشد
امام جمعه گلپایگان، با اشاره به لزوم مدیریت جدی  بر واردات  کالا در کشور، گفت: وجود کالاهای بنجل و ارزان کشور های دیگر در بازار کشور، تولید داخلی را دچار چالش و خسران  می کند و باعث می شود ارزش کالاهای داخلی در بین مردم از بین برود.
 آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه هفته ی اول سال جدید که در مصلای گلپایگان برگزار شد ضمن تبریک سال ۹۷ هجری شمسی، اظهار داشت: تولید کنندگان ارتقای کیفیت کالا را بر خود فریضه و واجب بدانند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس و شعار سال(حمایت از کالای داخلی) اظهار داشت: یکی از آموزه های دین ما، انجام کارها  به نحو احسن است که اگر به این آموزه در بخش تولید کالا دقت شود، کالاهای کشور ما یکی از بهترین کالاهای دنیا خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم مدیریت جدی بر واردات کالا در کشور، بیان کرد: وجود کالاهای بنجل و ارزان قیمت کشور های دیگر در بازار ما، تولید داخلی را دچار  رکود و خسران می کند و باعث می شود ارزش کالاهای داخلی در بین مردم از بین برود.

خطیب جمعه گلپایگان در ادامه تصریح کرد: مطالبه مردم از دولت این است که برای حمایت از کالای داخلی،  اجازه ی ورود کالاهایی که امکان تولید در داخل را دارد و یا مشابه آن را می سازیم، ندهد.

امام جمعه گلپایگان مبارزه با قاچاق کالا را یکی دیگر از  الزامات  تحقق شعار سال دانست و گفت:  مقصود ما از قاچاق کالا، تنها قاچاق از طریق مبادی غیر رسمی نیست، بلکه متاسفانه در کشور ما از مبادی رسمی  نیز این عمل صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه مردم برای مصالح کشور از خرید کالای خارجی پرهیز کنند، اضافه کرد: تا کالای قاچاق در کشور وجود داشته باشد کالای ایرانی نمی تواند جایگاه خود را در بین مردم پیدا کند و مردم باید خرید کالای قاچاق را برخود حرام بدانند.

آیت الله طهماسبی با اشاره به کشورهایی چون چین و ژاپن که پیشرفت زیادی در اقتصاد و صادرات به جهان داشته اند، خاطرنشان کرد: رمز موفقیت این کشور ها این بوده است که مردم این کشورها از کالاهای کشور خود استفاده می کردند.

     

 

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا