خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان :

بهترین خدمت به زن،  تلاش برای زن باقی ماندنِ اوست

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه تساوی بین زن و مرد نه تنها خدمت به زن نیست بلکه خیانت به اوست، گفت: غرب و تمدن غربی بزرگترین ظلم را در حق زن روا داشته است.

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد، اظهار داشت: بهترین خدمت به زن،  تلاش برای زن باقی ماندنِ اوست

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه تساوی بین زن و مرد نه تنها خدمت به زن نیست بلکه خیانت به اوست، گفت: غرب و تمدن غربی بزرگترین ظلم را در حق زن روا داشته است.

وی با اشاره به آمار بالای تجاوز جنسی به دختران در مدارس امریکا، تصریح کرد: قوه­ ی شهوت جنسی سیری ناپذیر است و نباید تصور شود برداشتن حجاب پس از مدتی عادی خواهد شد.

خطیب جمعه گلپایگان با بیان نگاه ابزاری و کالایی به زن در جوامع غربی، خاطرنشان کرد: تفاوت جسمانی زن و مرد برای تداوم نسل بشر است و ویژگی های بدنی آنان بیانگر وظایف آنان است.

امام جمعه گلپایگان لطافت ظاهری و وجودی زن را برای ویژگی های مادری و اداره کردن محیط گرم خانواده لازم دانست و یادآور شد: ویژگی های بدنی مرد به گونه ای آفریده شده تا بتواند در مقابل سختی مقاومت داشته باشد و معاش خانواده را تامین کند.

وی در ادامه با بیان اینکه حجاب امری مربوط به جامعه است، عنوان کرد: اگر زنی بی حجاب وارد جامعه شود جامعه و جوانان را آلوده می کند و از این جهت نمی توان حجاب را امری صرفاً شخصی دانست.

ایشان با اشاره به اینکه دولت اسلامی موظف است فضای جامعه را سالم نگه دارد، اضافه کرد: باید جلوی بدحجابی گرفته شود تا زمینه­ی گناه در جامعه فراهم نشود.

امام جمعه گلپایگان همچنین به سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: مسجد، تنها مکانی برای نماز خواندن نیست و باید کارکرد واقعی خود را پیدا کند.

وی افزود: مساجد باید مرکز کارهای فرهنگی و هنری و همچنین خدمات اجتماعی و مکانی برای کمک به مردم باشد.

آیت الله طهماسبی در ادامه با گلایه مندی نسبت به این نکته که حضور جوانان و نوجوانان در مساجد کم است، عنوان کرد: دست اندرکاران امور مساجد باید با برنامه ریزی و تقویت کانون های فرهنگی در مساجد زمینه حضور جوانان را فراهم آورند.

 

       

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا