خانه / اخبار شهرستان / کاشت نهال در گلپایگان به مناسبت روز درختکاری

کاشت نهال در گلپایگان به مناسبت روز درختکاری

امام جمعه گلپایگان:
حفظ درختان و منابع طبیعی به معنای بقای زندگی است

 امام جمعه گلپایگان گفت: باید برای سالم نگه داشتن طبیعت تلاش مضاعف صورت گیرد زیرا حفظ درختان و منابع طبیعی به معنای حفظ زندگی است.

 آیت الله سید علی طهماسبی بعدازظهر سه شنبه در آیین روز درختکاری که در مجموعه اداری و فضای سبز جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان صورت گرفت، با بیان اینکه حفظ فضای سبز و توسعه آن به احیای هوای پاک کمک می کند، اظهار داشت: برای داشتن هوای سالم که از جمله نیازهای انسان و محیط طبیعت است باید از منابع خدادادی استفاده کنیم.

وی افزود: مراتع و جنگل ها زمینه زندگی با طراوت، لذت بخش و سعادتمندانه را برای ما فراهم می کند لذا هیچ کاری برای مردم بهتر از زراعت و کاشت درخت نیست و آنگونه که اسلام اهمیت به فضای سبز و درختکاری می دهد، قطع و شکستن شاخه درختان را از گناهان می داند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه افراد سودجو به بهانه کم آبی و برای منافع خود تخریب درختان و جنگل ها را در پیش گرفته اند، تصریح کرد: وجود درخت و فضای سبز در روی زمین و بارش رحمت الهی بر روی آنها موجب تأمین اکسیژن مورد نیاز انسان برای حیات می شود و نبود گیاهان همانگونه که شاهدیم بروز ریزگردها را در بسیاری از مناطق به همراه دارد.

وی با تأکید بر اینکه برای آبیاری درختان در مناطق مختلف باید برنامه ریزی مدون صورت گیرد، افزود: باید برای سالم نگه داشتن طبیعت تلاش مضاعف صورت گیرد زیرا حفظ درختان و منابع طبیعی به معنای حفظ زندگی است.

آیت الله طهماسبی در پایان بیان داشت: تخریب و قطع درختان موجب رسیدن آسیب به زندگی آیندگان است زیرا حفظ درخت و گیاهان نشانه رگ حیات انسان است.

 

 

 

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا