خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۱

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۱

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

 

امام جمعه گلپایگان:

بانک ها دست از رباخواری بردارند

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه خداوند وعده داده است که مال ربوی را نابود کند، گفت: بانک ها دست از رباخواری بردارند و مردم نیز در مسیر مبارزه با رباخواری و ترویج قرض الحسنه گام بردارند.

 آیت الله  سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز این شهر، با اعلام خطر نسبت به عواقب رباخواری در جامعه، تصریح کرد: متاسفانه بیشتر بانک های ما رباخوار شده اند.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه خداوند وعده داده است که مال ربوی را نابود کند، گفت: بانک ها دست از رباخواری بردارند و مردم نیز در جهت مبارزه با رباخواری و ترویج قرض الحسنه گام بردارند.

وی در ادامه با اشاره به طرح دو فوریتی که در مجلس برای اعاده اموال نامشروع برخی مسئولان کشور مطرح شد، بیان کرد: نمایندگان مجلس باید این طرح را هوشمندانه تصویب کنند.

خطیب جمعه گلپایگان با بیان اینکه مردم از کمبودها و نداشته ها گلایه ندارند، خاطرنشان کرد: مردم از بی عدالتی گله دارند و سوالشان این است مسئولی که قبل از انقلاب حتی نان برای خوردن  نداشت، چطور امروز این  همه  تکاثراموال  نموده است.

امام جمعه گلپایگان در ادامه تصریح کرد: سم مهلک برای نظام اسلامی این است که مسئولان نظام، زندگی اشرافی پیدا کنند و از مردم جدا شوند.

وی افزود: مسئولانی که زندکی اشرافی برای خود دست و پا نموده اند، خائن به خون شهدا و آرمان های انقلاب هستند و باید از مسئولیتشان عزل شوند.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه حوزه های علمیه برای سال تحصیلی ۹۷_ ۹۸ طلبه می پذیرد، عنوان کرد: فرزندان متدین خود را برای ورود به حوزه های علمیه تشویق کنید.

امام جمعه گلپایگان با ابراز تاسف از اینکه امروزه مادران بیشتر به مدارک تحصیلی دختران خود اعتنا می کنند تا آموزش و تربیت برای زندگی آینده، گفت: دخترانی که به این شکل تربیت شوند در آینده نمی توانند همسر موفق و مادری مهربان باشند که  بتوانند بچه های خود را درست تربیت کنند.

وی در پایان به توطئه اخیر امریکا، فرانسه، انگلیس در شورای امنیت با بهانه کمک ایران  به مردم مظلوم یمن، اشاره و اظهار کرد: با لطف خدا تیر این دشمنان به سنگ خورده است

 

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا