خانه / اخبار شهرستان / سخرانی امام جمعه در سوگواره یاس نبوی ویژه برنامه دهه فجر، مخصوص بانوان گرامی شهرستان گلپایگان

سخرانی امام جمعه در سوگواره یاس نبوی ویژه برنامه دهه فجر، مخصوص بانوان گرامی شهرستان گلپایگان

امام جمعه گلپایگان : انقلاب ما به مستضعفان جهان امید داده است

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه این انقلاب ابهت پوشالی ابرقدرت ها را شکست، گفت: انقلاب ما در دل مستضعفان امید و در دل مستکبران هراس انداخت.

 آیت الله سید علی طهماسبی در همایش یاس نبوی که دیروز در سالن اندیشه گلپایگان برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب ما به مستضعفان جهان امید داد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به شیخ زکزاکی و تحولی که در نیجریه ایجاد کرد: این فرد با تاثیر پذیری از انقلاب بیش از ۲ میلیون نفر را شیعه کرد.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب ابهت پوشالی ابرقدرت ها را شکست، افزود: انقلاب ما در دل مستضعفان امید و در دل مستکبران هراس انداخت و امروز مشاهده می کنیم‌ که خیلی از مستضعفین تنها چشم امید به ایران بستند.

آیت الله طهماسبی با یاداوری اینکه شاه که مقام اول ما بود، دست بسته در مقابل مقام های دست چندم امریکا بود، خاطرنشان کرد: عزتی که امروز جمهوری اسلامی در دنیا دارد را کجا می توان پیدا کرد.

امام جمعه گلپایگان ایجاد تحول معنوی در مردم، ایجاد روحیه شهادت طلبی در جوانان، آزادی انتخاب و حق تعیین سرنوشت و دفاع از آرمان فلسطین را از دیگر برکات این انقلاب دانست.

وی با یاداوری این نکته که انقلاب ما به پاشد تا فاصله طبقاتی کم شود و عدالت اجتماعی در جامعه حاکم، بیان کرد: گرچه برخی مسئولان که بعدها مشخص خواهد شد جاسوسان دشمن هستند با گرفتن حقوق های نجومی دارند به انقلاب ضربه می زنند.

آیت الله طهماسبی افزود: اینها عاقبت چهره نفاق گونه آنها رسوا خواهد شد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به تاکید امام برای انتخاب مسئولان از قشر پایین جامعه، تصریح کرد: کسی که سرمایه های میلیاردی دارد نمی تواند درد مردم را بفهمد.

وی اضافه کرد: افرادی که به دنبال طمع خود هستند لیاقت مسئولیت در نظام اسلامی را ندارند.

آیت الله طهماسبی در ادامه به ایجاد روحیه خود باوری در مردم به واسطه انقلاب و قطع وابستگی از ابرقدرت ها اشاره کرد و گفت: انقلاب در مردم وحدت و یکپارچگی به وجود آورد.

 

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا