خانه / اخبار شهرستان / مراسم زنگ انقلاب با حضور مسئولین شهرستان وآیت الله طهماسبی در دبیرستان دخترانه شاهد مهندس وکیلی

مراسم زنگ انقلاب با حضور مسئولین شهرستان وآیت الله طهماسبی در دبیرستان دخترانه شاهد مهندس وکیلی

امام جمعه گلپایگان :دور شدن زنان جامعه از محیط خانه معضلی که گریبانگیر جامعه ما شده. دشمن در حال سرمایه گزاری در این مساله

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه دشمن در رابطه با زنان در حال سرمایه گزاری است، بیان کرد: اثرپذیری جامعه از فرهنگ بیگانه که باعث شده است زنان ما ازمحیط خانه و خانواده دور شوند و این یکی از خاطراتی است که جامعه را تهدید می کند.
 آیت الله سید علی طهماسبی در مراسم نواختن زنگ انقلاب که امروز صبح در دبیرستان شاهد گلپایگان برگزار شد، اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که متاسفانه دامن گیر جامعه ما شده است دوری زنان از محیط خانه و خانواده است.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه دشمن در این مورد در حال سرمایه گزاری است، بیان کرد: اثرپذیری جامعه از فرهنگ بیگانه که باعث شده است زنان ما ازمحیط خانه و خانواده دور شوند و این یکی از خاطراتی است که جامعه را تهدید می کند.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) به عنوان بزرگترین الگوی عالم هستی عهده دار شغل خانه داری بوده است، گفت: تفاوت ها و ویژگی های آفرینش زن و مرد باعث تغییر در وظایف این دو جنس شده است.

آیت الله طهماسبی با اشاره به اینکه زن و مرد در مقام انسانیت در نزد خداوند جایگاه برابر دارند، تصریح کرد: زن به خاطر ظرافت آفرینش وظیفه ایجاد محبت و عشق در خانواده و مرد به جهت قدرت بدنی تصدی دار اداره زندگی باید باشد.

امام جمعه گلپایگان شوهرداری و بچه داری را وظیفه اصلی زن دانست و خاطرنشان کرد: هر گونه وظیفه و هنر دیگر زن نباید با این وظایف تضاد داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه جامعه البته به حضور زنان در برخی حرفه ها و محیط های اجتماعی همچون، معلم، پرستار، دکتر و … نیازمند است، مطرح کرد: برخی شغل ها با ویژگی های ذاتی زن در تضاد است و حضور زنان در آنان توصیه نمی شود.

دهه فجر فرصت مناسبی برای تجدید نظر در برخی عملکردهای ۳۰ سال گذشته

آیت الله طهماسبی در ادامه تصریح کرد: دهه فجر فرصت مناسبی است که در برخی عملکردهای ۳۰ سال گذشته تجدید نظر و اصلاح شود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه انقلاب اسلامی احیا ارزش ها بود، یاداور شد: ما چقدر از ارزش ها فاصله گرفتیم؟

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایجاد شد تا اخلاق در جامعه حاکم شود، افزود: ما چقدر بداخلاقی حتی در مسئولان مشاهده می کنیم؟

آیت الله طهماسبی گفت: خدا لعنت کند مسئولان خیانتکاری که از بیت المال چپاول کردند و باعث مخدوش شدن چهره نظام شدند.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: این افراد دو بار باید مجازات شوند،چرا که نه تنها کار زشت چپاول را انجام دادند بلکه حرمت نظام را نیز نگه نداشتند و مردم را به نظام بدبین کردند.

وی اضافه کرد: عزتی که کشور ما به واسطه نظام اسلامی پیدا کرد قابل مقایسه با قبل نیست.

انقلاب به ما روحیه خودباوری داد

آیت الله طهماسبی با یاداوری این نکته که ما وضعیتی داشتیم که می گفتند ایرانی هیچ توانی ندارد و آفتابه و لگن کشور هم از چین وارد می شد، یاداور شد: ولی امروز انقلاب به ما روحیه خودباوری داد.

امام جمعه گلپایگان با یاداوری وابستگی شاه به امریکا، اظهار کرد: اکنون نیز برخی بیگانه پرستان علی رغم توصیه امام در این نظام مسئولیت گرفتند و معتقدند که اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید با غرب هماهنگ و همراه باشیم.

وی اضافه کرد: ولی سوال اینجا است که آیا در این سال ها دستاورد های نظام به خاطر وابستگی به بیگانه بوده است؟ اگر دلیل این وابستگی بود که دوران قبل از انقلاب نیز این وابستگی وجود داشت؟!

احیاء شان و منزلت زن در جامعه، دستاورد فرهنگی انقلاب

رئیس آموزش و پرورش گلپایگان گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب ارتقا شان و منزلت معنوی زن در جامعه بود.
حبیب الله جمالی با بیان اینکه امروز برای زنان ما شرایطی فراهم شده است که می توانند دوش با دوش مردان در جامعه حضور یابند و تحصیل کنند، عنوان کرد: یکی از دستاورد های عظیم انقلاب ارتقا جایگاه زن درجامعه بود.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی سطح سواد در جامعه ۴۷ درصد بود اما اکنون به برکت جمهوری اسلامی سطح باسوادی به ۹۴ درصد رسیده است، اظهار کرد: ۶درصد باقی مانده اقشاری هستند که به نوعی اصلا آموزش پذیر نیستند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان با بیان اینکه در گلپایگان فردی وجود ندارد که شرایط حضور در مدرسه را داشته باشد اما به مدرسه نیاید گفت: روستای هرستانه مدرسه ای داریم که با دو دانش آموز تشکیل شده است.

 آقای جمالی تصریح کرد: اکنون به دلیل عمومی شدن آموزش و ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه ،دختران و پسران در هرنقطه از کشور شرایط آموزش را دارند.

 

       

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا