خانه / آرشیو خطبه های نماز جمعه / خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

خطبه های نماز جمعه در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

دریافت فایل صوتی خطبه های نماز جمعه این هفته به تاریخ ۱۱۳۹۶/۱۱/۱۳ به امامت آیت الله سید علی طهماسبی امام جمعه گلپایگان .

امام جمعه گلپایگان :

مسئولان به خارج از کشور چشم ندوزند بلکه باید تکیه برجوانان داشته باشند

 

 

امام جمعه گلپایگان با اشاره به عمر سی و نه ساله ی انقلاب گفت: نظام اسلامی در این چند سال مراحل دشوار و موانع بسیاری را پشت سر گذاشته است.

 

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان  برگزار شد، اظهارداشت: مسئولان کشور چشم به خارج از کشور ندوزند و به جوانان تکیه داشته باشند.

 

امام جمعه گلپایگان با اشاره به عمر سی و نه ساله ی انقلاب بیان کرد: نظام اسلامی در این چند سال مراحل دشوار و موانع بسیاری را پشت سر گذاشته است.

 

وی افزود: انقلاب ما به فضل الهی هر سال مستحکم تر و تنومند تر شده است.

 

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه این انقلاب برکات زیادی را برای کشور داشته است تصریح کرد: نسل جوان ما باید به عظمت انقلاب پی ببرند.

 

امام جمعه گلپایگان با اشاره به افزایش ۱۹ ساله ی امید به زندگی در ایران نسبت به قبل از انقلاب، گفت: قبل از انقلاب امید به زندگی ۵۴ سال بود که این رقم امروز به ۷۳ سال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه امروزه ۹۷ درصد از جمعیت روستایی و ۱۰۰ درصد از جمعیت شهری به مراقبت های بهداشتی دسترسی دارند، عنوان کرد: نرخ مرگ و میر اطفال زیر پنج سال قبل از انقلاب،  ۲۰۰ در هزار بوده است در حالی که امروز این نرخ به ۱۵ در هزار رسیده است.

 

دکتر طهماسبی در ادامه به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی و افزایش پزشکان متخصص و فوق تخصص در کشور اشاره کرد و افزود: ۵۷ هزار تخت بیمارستانی در قبل از انقلاب،  به ۱۲۵ هزار تخت افزایش یافته  است.

 

امام جمعه گلپایگان با اشاره به افزایش نرخ سواد در کشور، تصریح کرد: باسوادان کشور از ۴۱ درصد قبل از انقلاب،  به حدود ۹۰ درصد رسیده است که البته برای کشور ما هنوز  آمار خوبی نیست.

 

خطیب جمعه گلپایگان در ادامه مطرح کرد: کسب رتبه بالاترین رشد مقالات علمی در سال ۲۰۱۲ با ارائه بیش از ۱۷ هزار مقاله علمی، افزایش ۲۸ برابری تعداد دانشجویان کشور، قرار گرفتن در رتبه ۱۲ ریاضی دنیا، رتبه ۱۳ کامپیوتر، ۱۷ مکانیک، ۱۸ شیمی، ۱۵ نانو در سطح جهان از دیگر افتخاراتی است که برای کشور ما  به وجود  آمده  است.

 

وی اضافه کرد: جایگاه پنجم دنیا در استفاده از پلیمر های گیاهی در صنایع بست بندی، قرار گرفتن در ردیف۱۲ کشوراول  دنیا در تولیدات بیوتکنولوژی، ساخت داروی صد دیابت در جهان، تولید اولین داروی گیاهی ضد آلزایمر، ساخت پوست مصنوعی، ساخت داروی کنترل ایدز، ساخت داروی ضد سرطان پوست از دیگر افتخارات جهانی ما است.

 

امام جمعه گلپایگان همچنین با بیان اینکه کشور ما درحال حاضر جزو هفت کشور در دنیا است که از چرخه ی کامل سوخت هسته ای برخوردار است، گفت: اگر چه برجام فعالیت های هسته ای ما را کند کرده است ولی این دانش در کشور ما به طور کامل بومی شده است.

 

وی در پایان با اشاره به دیگر پیشرفت های کشور در زمینه هایی چون تکنولوژی فضایی،  جاده سازی، سدسازی و …تصریح کرد: ایران در قبل از انقلاب در زمینه ی نظامی،  تمام تسلیحات خود حتی فشنگ را از خارج وارد می کرد ولی امروزه در زمره کشورهای تولید کننده ی سلاح های برتر قرار دارد که این تولیدات را به بیش از ۳۰ کشوردنیا صادر می کند.

درباره دفتر امام جمعه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا