خانه / اخبار شهرستان در زمان امام جمعه های سابق / امام جمعه گلپایگان: قبل از ستادهای بحران مانورهای زلزله باید جدی گرفته شود

امام جمعه گلپایگان: قبل از ستادهای بحران مانورهای زلزله باید جدی گرفته شود

حجت الاسلام محمدعلاء‌الدینی چهار‌شنبه شب در ستاد ساماندهی، جمع‌آوری و ارسال کمک‌های مردمی به مناطق زلزله زده غرب کشور، اظهار داشت: طبق آیات قرآن زلزله از نشانه‌های روز قیامت که باید از خواب غفلت بیدار شد و قبل از آن که به مسائل دنیوی که فانی و  پوچ است به مرگ توجه شود.

وی با بیان اینکه زلزله برای تنبیه مردم نیست زیرا خداوند رحمت دارد، گفت: وقوع زلزله به تنهایی ضرر ندارد و ضرر ایجاد شده به دلیل عدم مدیریت بشر است که با دست خودش در هنگام ساخت ایمن سازی را رعایت نمی‌کند و هنگام زلزله خطرساز می‌شود.

امام جمعه گلپایگان خاطرنشان کرد: زلزله هشداری به بازماندگان است که در هنگام ساخت و ساز منازل مسکونی نکات ایمنی را رعایت کنند و به مهندسان ناظر نگویند زلزله مانند مهریه است و به هر طریقی امضا وی را بگیرند.

وی با تاکید همدلی‌ها و همراهی میان دولت و مردم مانند زمان انتخابات در این حادثه ناگوار نیز اتفاق افتاد، تأکید کرد: وقت سیاسی‌کاری نیست که بعضی استفاده کنند.

علاء الدینی با اشاره به اینکه مردم آگاه هستند و اکنون می‌دانند که باید چه کاری انجام دهند، بیان داشت: قبل از ستادهای بحران، مانورهای زلزله باید جدی گرفته شود.

وی ابراز کرد: امداد نیرویی در زمینه وقوع زلزله بسیار مهم است و نیروی سپاه، بسیج  و ارتش در کنار نیروهای امدادی ظرفیت‌های خوبی هستند که کشورهای دیگر فاقد آن هستند و سبب شدند که از کشورهای دیگر کمک گرفته نشود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه همدلی‌ها و همراهی‌ها در تاریخ ماندگار است، گفت: خیرین و مردم گلپایگان اسلام را یاری کردند زیرا یکی از پایه‌های اسلام همدردی و همیاری به هم نوع است.

وی با بیان اینکه این همیاری‌های مردم شعار و عمل و عزاداری‌های محرم و صفر شعور مردم است، گفت: مسؤولان شهرستان بستر لازم را برای جذب و توزیع عادلانه آماده کنند.

علاءالدینی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در نماز جمعه و اجتماعات و مساجد حضور پیدا کنند، افزود: تنها بحث مالی نیست و کمک‌های غیرنقدی مورد نیاز نیز مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه اقلام ضروری به موقع اطلاع رسانی شود تا به موقع تامین شود، گفت: پاکت‌هایی میان دانش آموزان توزیع شود تا با فرهنگ سازی، در این کار مشارکت داده شوند.

علاءالدینی تأکید داشت: آمار نهایی کمک‌های مردم شهرستان در پایان جمع آوری کمک‌های مردمی به زلزله زدگان استان کرمانشاه اعلام شود.

متن خبر از خبرگزاری فارس

درباره دفتر امام جمعه گلپايگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا